Yhteystiedot

VOIT OTTAA MEIHIN YHTEYTTÄ TÄLLÄ YHTEYDENOTTOLOMAKKEELLA (tai info@pohmrt.fi)

    Etu- ja Sukunimi (pakollinen):

    Puhelinnumero (pakollinen):

    Sähköposti (pakollinen):

    Aihe:

    Ja sitten itse asiaan:

    POHJANMAAN RAUHANTURVAAJAT RY – YHTEYSTIEDOT

    HALLITUS 2021

    PohmRT_hallitus_2021

     

    Puheenjohtaja:
    Esko Hakulinen, Seinäjoki
    Puh. 050 5677 132
    puheenjohtaja@pohmrt.fi tai esko.hakulinen@rauhanturvaajaliitto.fi

    Varapuheenjohtaja ja veteraanivastaava:
    Jari Ojala, Hyllykallio
    Puh. 044 3346670
    oide@netikka.fi

    Sihteeri:
    Ari Kinnunen, Seinäjoki
    Puh. 0400 500 209
    arska.k@suomi24.fi

    Jäsenrekisteri:
    Olavi Kuoppamaa, Purmojärvi
    Puh. 0400 368 388
    olavi.kuoppamaa@kestopalkki.fi

    Ampumavastaava ja HARy:
    Mika Luomanaho, Koskenkorva
    Puh. 040 5900 059
    mika.luomanaho@netikka.fi

    Vertaistuki, tiedotus/some toimintavastaava:
    Tero Eklund
    Puh. 044 9844499 

    eklundtero70@gmail.com

    Talous, tiedotus/some:
    Jani Seppälä, Jalasjärvi
    Puh. 0400 696927
    seppalajj@gmail.com

    Heikki Pajala, Kurikka
    Puh. 040 1735 511
    heikki3.pajala@gmail.com

    Jussi-Pekka Soini, Seinäjoki
    Puh. 050 599 7275
    jussi-pekka.soini@christeyns.com

    Jyrki Rasinpää, Jalasjärvi
    Puh. 0400 696927
    jyrki.rasinpaa@gmail.com

    Timo Nyrhinen, Ylistaro
    Puh. 040 5009 129 

    timo.nyrhinen@luukku.com

    Aluevastaava / Keski-Pohjanmaa:
    Jani Somero, Kokkola
    Puh. 040 7513 873
    jani.somero@pp3.inet.fi

    Webmaster:
    Juhani Hänninen
    Puh. 040 7007447
    juhani.hanninen@nic.fi

     


    Koulutuksesta ja kursseista löytyy lisäksi tietoa MPK:n nettisivuilla (www.mpk.fi) Koulutuspaikat-osiosta.

    Rauhanturvaajat ovat tervetulleita osallistumaan myös muiden maanpuolustusjärjestöjen järjestämiin tapahtumiin, joten seuratkaa myös näiden ilmoittelua omilla nettisivuillaan ja maanpuolustuslehdissä.

     

    Myynti

    Rt-solmioita (kuvalinkki) saatavana Pohjanmaan Rauhanturvaajat ry:ltä, hinta 15e / kpl. Tilaukset Seppo Kukkonen, puh. 050 5396 432, e-mail seppo-k@suomi24.fi.

    Kriisinhallintaveteraanimerkki tilaukset Olavi Kuoppamaalta,yhteystiedot tiedot yläpuolella.

    Nobel 1988-muistoristi, tilaukset Esko Hakuliselta, yhteystiedot yläpuolella.